Доска объявлений
Автозапчасти то24 с гарантией и доставкой по украинеПлотник-опалубщик-легальная работа в польшеРегистрация изменений учредительных документов

Славутич замерзає!

24жовтня 2017
    Сьогодні місто Славутич стоїть на межі техногенної катастрофи через неможливість розпочати опалювальний сезон.
Славутич побудований у 1987 році, після техногенної аварії на Чорнобильській АЕС, як місто для постійного проживання працівників Чорнобильської атомної електростанції. І на сьогоднішній день переважна кількість мешканців міста – це працівники ДСП «Чорнобильська АЕС» та члени їх сімей. При цьому з 25 тисяч жителів –  7317 є постраждалими від аварії на  ЧАЕС, в тому числі 3297 – учасники ліквідації наслідків аварії. В місті проживає 4225 дітей.
Після остаточної зупинки енергоблоків Чорнобильської атомної електростанції у 2000 році, всю інфраструктуру міста було передано на утримання місцевого бюджету та відповідно до Закону України «Про загальні засади  подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого  четвертого енергоблоку цієї АЕС  на екологічно безпечну систему» місту були надані гарантії, щодо утримання всієї інфраструктури в повному обсязі. Так пунктом 3 статті 13 зазначеного Закону України встановлено необхідність «щорічно у проектах законів  про Державний бюджет України  передбачати додаткову дотацію бюджету м. Славутич на  забезпечення  утримання соціальної інфраструктури міста у повному обсязі».
На жаль, вже багато років поспіль, розмір цієї дотації залишається незмінним (10 млн. грн.),  при цьому індекс споживчих цін в країні за цей період збільшився майже на 220%, а вартість природного газу в період з 2000 по 2017 рік взагалі виросла більше ніж у 20 разів!!!
З причини заборгованості за спожитий природний та відсутності номінацій природного газу на опалювальний період 2017/2018 рр. центральна міська котельня КП «УЖКГ», яка є єдиним постачальником теплової енергії в                   м. Славутичі, що спроможний забезпечити необхідним обсягом теплової енергії всі групи споживачів, 10.10.2017 від’єднана від мережі газопостачання аварійною бригадою Вишгородського відділення ПАТ «Київоблгаз» шляхом видалення фрагменту трубопроводу.
Вже багато років поспіль початок опалювального сезону для міста Славутича перетворюється на справжню «битву за тепло». Зрозуміло,  це викликає велике соціальне напруження серед населення, переважна більшість якого – персонал Чорнобильської АЕС або ліквідатори аварії!
          Міською владою постійно ведеться діалог з владними структурами з цього питання. Направлені звернення Першому Віце-прем̓єр-міністру України - Міністру економічного розвитку і торгівлі України Кубіву С.І., Віце-прем'єр-міністру України-Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубку Г.Г., Голові Державної служби України з надзвичайних ситуацій Чечоткіну М.О., Голові Київської облдержадміністрації Горгану О.Л., начальнику ГУ ДСНС України в Київській області Слободянику В.Д., начальнику ГУ СБУ в м. Києві та Київській області Семочко С.О., прокурору Київської області, старшому раднику юстиції Чібісову Д.О., Голові правління НАК «Нафтозаз України» Коболеву В.В., першому заступнику голови правління НАК «Нафтогаз України» Переломі С.В., Голові правління ПАТ «Київобгаз» Дронову Д.С., та, на жаль, станом на 24 жовтня питання тепла у Славутичі так і не вирішено.
    У зв’язку з цим, та з урахуванням прогнозів щодо зниження температури  повітря до мінусових значень, виникає загроза виникнення надзвичайної ситуації, що призведе до порушенням нормальних умов життя населення. А це наші діти, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, іноземні громадяни, які реалізують міжнародні проекти на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС,останні, до речі, мають наміри покинути  холодне місто!  
Славутич може отримати значні матеріальні збитки, внаслідок порушення цілісності мереж та технологічного обладнання централізованої системи теплопостачання м. Славутича, неможливості відновлення їх роботи за сталих мінусових температур  повітря. Обсяг матеріальних та соціальних збитків навіть важко спрогнозувати!
             З метою допомоги вирішення проблеми Славутича, звертаємося до ЗМІ    підготувати відповідний інформаційний матеріал про місто, що замерзає, так як органи державної влади нас не чують.
           За дорученням громади міста Славутича, трудових колективів ДСП «Чорнобильська АЕС», ВП «Атомремонтсервіс».
Автор: Міський голова Юрій Фомічев
24.10.2017
Просмотров: 289